Strict Standards: Declaration of photo::getComments() should be compatible with common::getComments($page_id = 0, $photo_id = 0, $company_id = 0, $user_id = 0) in /adm/photo.class.php on line 0

Strict Standards: Declaration of photo::addComment() should be compatible with common::addComment($body, $negative, $page_id, $photo_id, $company_id, $user_id) in /adm/photo.class.php on line 0

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /config/mysqlauth.php on line 35

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /config/mysqlauth.php on line 38

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /config/mysqlauth.php on line 35

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /config/mysqlauth.php on line 38

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /config/mysqlauth.php on line 35

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /config/mysqlauth.php on line 38

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /config/mysqlauth.php on line 35

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /config/mysqlauth.php on line 38

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /config/mysqlauth.php on line 35

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /config/mysqlauth.php on line 38

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /config/mysqlauth.php on line 35

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /config/mysqlauth.php on line 38

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /config/mysqlauth.php on line 35

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /config/mysqlauth.php on line 38
Feminost - Promocja str. 2
Promocja!
Kulki do ćwiczeń mięśni Kegla GRATIS

Kulki gejszy mają nieco inne zadanie - przede wszystkim dbają o zdrowie intymne Kobiet, przyjemność jest ich "skutkiem ubocznym" :). Kulki gejszy polecane są przez lekarzy ginekologów, urologów, położne i szkoły rodzenia do wzmacniania mięśnia Kegla. Praca nad tym mięśniem:

 • ułatwia osiąganie orgazmu pochwowego,
 • zapobiega wysiłkowemu nietrzymaniu moczu (inkontencji stresowej),
 • zapobiega opuszczaniu się i wypadaniu narządów rodnych,
 • ułatwia poród (pozwala również uniknąć nacinania krocza w trakcie porodu),
 • pozwala na szybszy powrót do sprawności seksualnej po porodzie,
 • daje większą świadomość własnego ciała i tego, co sprawia nam przyjemność,
 • pozwala czerpać więcej satysfakcji z seksu również mężczyznom (w trakcie stosunku członek jest lepiej i ciaśniej obejmowany przez pochwę).

Jeśli używasz tamponów, to nie powinnaś mieć z tym problemu. Sposób ich aplikacji jest praktycznie identyczny.

Jeśli nigdy nie używałaś tamponów albo nadaj nie możesz sobie poradzić postępuj według instrukcji:

 1. Umyj dokładnie ręce.
 2. Wyjmij kulki z opakowania.
 3. Przemyj je ciepłą wodą z mydłem albo wyczyść specjalnym preparatem do czyszczenia akcesoriów erotycznych.
 4. Jeśli nie jesteś odpowiednio nawilżona albo aplikujesz kulki pierwszy raz, użyj lubrykantu - nałóż go cienką warstwą na kulki (ale nie na sznureczek, żeby nie wyślizgnął Ci się z rąk), posmaruj wejście do pochwy i nanieś żel na palcu nieco głębiej (rób to delikatnie).
 5. Chwyć kulki za sznureczek, w miejscu, w którym styka się z kulką. Jeśli sznurek jest mało stabilny złap za kulkę, która się przy nim znajduje.
 6. Przyjmij wygodną pozycję (najlepiej na leżąco z poduszką pod pupą lub na stojąco z jedną nogą opartą np. o wannę).
 7. Powoli wsuń kulki do pochwy, jedna po drugiej. Sznureczek musi wystawać na zewnątrz.
 8. Nie wkładaj kulek za głęboko, dobrze jeśli jedna z kulek znajduje się zaraz za wejściem do pochwy.
 9. Możesz poczuć, że kulki chcą wypaść. Musisz zacisnąć mięśnie i nie pozwolić im na to. W ten sposób m.in. ćwiczysz mięsień Kegla.
 10. Do wyjęcia kulek wystarczy pociągnąć mocniej za sznureczek.
 11. Jeśli kulki nie chcą wyjść, nanieś palcem nieco żelu nawilżającego do wnętrza pochwy.
 12. Pamiętaj żeby po każdym użyciu umyć kulki i schować w bezpiecznym miejscu.

Możesz nosić kulki po domu, w pracy, na uczelni, na zakupach, w trakcie sprzątania. Każda czynność, która nie wymaga dużego wysiłku (może powodować wypadanie kulek mimo zaciskania mięśni) będzie dobra do wprawienia kulek w drgania. Zacznij od krótkich, 10-15 minutowych seansów. Mięsień Kegla, jak każdy inny, potrzebuje stopniowego wzmacniania. Z czasem możesz wydłużyć czas ich stosowania do 30-45 minut dziennie. Tyle wystarczy do efektywnego treningu mięśnia dna miednicy. Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność!

HIGIENA I BEZPIECZEŃSTWO

Jeśli czytałaś nasze pozostałe artykuły, na pewno zauważyłaś jak często wspominam o bezpieczeństwie i higienie w trakcie używania akcesoriów erotycznych. Tym razem też chcę o tym przypomnieć.

Używaj tylko kulek gejszy wykonanych z bezpiecznych dla ciała materiałów (silikon, plastik ABS, plastik WTP, guma TPR, szkło Pyrex). Nie zalecam akcesoriów lateksowych, żelowych czy gumowych. Ich powierzchnia jest porowata, co skutkuje gromadzeniem się bakteri i innych drobnoustrojów, które mogą powodować infekcje dróg rodnych. Poza tym te materiały mogą wywołać alergie skórne u osób wrażliwych. Jeśli już używasz wykonanych z nich kulek, za każdym razem dokładnie je myj, używając do tego specjalnych środków do dezynfekcji akcesoriów erotycznych. Zwykła ciepła woda z mydłem jest wystarczająca tylko do mycia kulek z silikonu i bezpiecznych plastików.

Pamiętaj żeby przed zakupem sprawdzić czy kulki są wolne od szkodliwych ftalanów. Coraz więcej firm unika tego składnika przy produkcji akcesoriów erotycznych, ale niestety niektóre ciągle wykorzystują niewiedzę Klientów i nie wycofały ftalanów z procesu produkcyjnego.

Nie tylko kulki powinny być wyprodukowane z bezpiecznych materiałów. Zwróć uwagę z czego zrobiony jest sznureczek. Firmy, które dbają o wysoką jakość produktów, wytwarzają sznureczki z tych samych materiałów, co kulki. Jeśli sznureczek jest poliestrowy lub bawełniany, a wyglądem przypomina sznurówkę, bardzo ciężko będzie go porządnie umyć i zdezynfekować. Wtedy najlepiej wyparzyć go wrzątkiem.

Niezależnie od materiału, z którego wykonane są kulki, przed i po każdej ich aplikacji dokładnie umyj ręce, a kulki przechowuj w czystym miejscu, z dala od innych produktów.

Dla łatwiejszej aplikacji kulek możesz używać lubrykantu. Najlepszy będzie zwykły żel na bazie wody, szczególnie jeśli stosujesz kulki silikonowe.

Kulki waginalne / kulki gejszy

Kulki waginalne, zwane też kulkami gejszy są świetnym akcesorium do treningu mięśni Kegla. Jednak przy ćwiczeniach z użyciem kulek waginalnych, tak jak w przypadku jakichkolwiek innych ćwiczeń, należy trzymać się pewnych reguł. Tylko wtedy osiągniemy zamierzony efekt, a ćwiczenia będą dla nas całkowicie bezpieczne.

KULKI WAGINALNE DLA ZDROWIA I SATYSFAKCJI

Regularne treningi przy użyciu kulek waginalnych zwiększają u kobiet sprawność mięśni dna miednicy, co w znaczący sposób podnosi komfort współżycia seksualnego. Silne mięśnie sprawiają, że pochwa mocniej obejmuje wprowadzone do niej „ciała obce” (penis, palec, lub wibrator). Tym samym podczas stosunku waginalnego kobieta intensywniej odbiera bodźce erotyczne i równie intensywnych bodźców dostarcza partnerowi.

Kulki waginalne zalecane są przez położne, ginekologów i seksuologów, gdyż pozwalają przywrócić sprawność mięśni Kegla u kobiet po porodzie i umożliwiają utrzymanie dobrej kondycji tychże mięśni u kobiet w okresie pomenopauzalnym. Systematyczny trening kulkami waginalnymi pomaga również w leczeniu przypadłości nietrzymania moczu.

KULKI WAGINALNE - FAKTY

Jak działają kulki waginalne i w jaki sposób pobudzają mięśnie Kegla do pracy?

Sekret tkwi w ich wnętrzu. Kulki mają w środku ciężarek, wprawiany w drgania ruchem ciała. To właśnie te delikatne wibracje przenoszą się po ściankach pochwy i stymulują mięśnie do pracy.

Dlaczego kulki waginalne pomagają w ćwiczeniach mięśni Kegla?

Jest wiele ćwiczeń mięśni Kegla niewymagających stosowania żadnych gadżetów. Zaletą treningu z kulkami waginalnymi jest to, że użycie kuleczek ułatwia kobietom wyodrębnienie właściwych mięśni przeznaczonych do treningu. Jest to najtrudniejszy element ćwiczeń mięśni dna miednicy. Na co dzień korzystamy z tych mięśni w nieświadomy sposób, co więcej napinanie mięśni Kegla jest dla nas niemal nieodczuwalne. Bardzo ważne jest by w ćwiczeniach kurczyć właściwe mięśnie, co więcej podczas napinania nie należy wykonywać parcia, a starać się kierować w głąb ciała zaciśnięte mięśnie.

Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe.

Kulki waginalne pomagają nam kontrolować pracę mięśni, czuć ich skurcze i dodatkowo stymulują mięśnie Kegla za pomocą delikatnych wibracji.

KULKI WAGINALNE – instrukcja obsługi:

 1. Wybierz bezpieczne dla zdrowia kulki waginalne, czyli wykonane z hipoalergicznego materiału, łatwego do utrzymania w czystości. Do takich kulek należą kuleczki Smartballs Teneo Duo, Smartballs Teneo Uno i Luna Beads.
 2. Dobierz właściwe dla siebie kuleczki. Tu warto zwrócić uwagę na średnicę kulek, ich ilość, lub ciężar . Średnica kulek waha się w zależności od modelu od ok. 3.5 do 4.2cm. Na rynku dostępne są kulki podwójne, pojedyncze, jak i zestawy kuleczek o różnej masie. O ile różnice w ciężarze nie są tak istotne o tyle średnica i ilość kulek może być decydującym kryterium wyboru. Osobom początkującym polecam kuleczki pojedyncze (Smartballs Teneo Uno) lub zestaw kulek Luna Beads, umożliwiający trening z jedną bądź dwoma kuleczkami, w zależności od naszych preferencji.
 3. Zadbaj o higienę. Kulki waginalne przed i po zastosowaniu należy dokładnie umyć. Wystarczy do tego ciepła woda i płyn do higieny intymnej. Kuleczki osuszamy jednorazowymi ręczniczkami.
 4. Konieczne nawilżenie. Kuleczki waginalne wymagają zastosowania środka nawilżającego, który ułatwia ich aplikację. Najlepiej w tej roli sprawdzą się lubrykanty na bazie wody, które są bezpieczne dla ciała i zabawek erotycznych.
 5. Trening z kuleczkami wymaga ruchu. Kuleczki same nie zadziałają. Siedzenie lub stanie z kuleczkami nie przyniesie rezultatu. Zatem aplikuj kulki waginalne i ruszaj pupą. Najlepiej poruszać miednicą przód- tył i na boki. Do rozedrgania kulek waginalnych wystarczy energiczny chód. Dobrze jest z nimi uprawiać bieg, taniec lub zajęcia fitness.
 6. Nie forsuj waginy. Pamiętaj by ćwiczenia z użyciem kulek nie trwały zbyt długo. Przeciętny seans może trwać 20-30minut, a maksymalny czas użytkowania kulek waginalnych to 2 godziny.
 7. Bądź systematyczna i cierpliwa. Skuteczny trening mięśni Kegla to systematyczne ćwiczenia. Warto wykonywać je codziennie. Podczas miesiączki zrób przerwę w używaniu kulek waginalnych i wykonuj inne ćwiczenia (ćwiczenia mięśni Kegla - instrukcja). Na pierwsze efekty musisz jednak poczekać ok. 6-8 tygodni.
 8. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną: sklep@joni.pl.

< str. 1